13 izlenme 23 Eylül 2021
Emekli Albay Erdal Sarızeybek son kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı eserini toplumu ve gelecek nesilleri bilgilendirmek amacıyla Facebook sayfasından yayınlamaya karar verdi. Bu amaçla sarizeybekbilgi.com web adresindeki siteyi aktif hale getirdi ve ilk olarak söz konusu kitabın önsözünü yayınladı.

‘USTA ERDOĞAN’
Kitabın adında geçen ‘Usta’ son 19 yıllık Türk siyasetine yön vermiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Siyasi Tuzak’ olarak adlandırdığı olaylar ise Erdoğan’ın ’yanıldık, aldatıldık, Rabbim affetsin’ dediği Türk Ordusuna karşı kurulan Ergenekon kumpası, derken 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi olaylarını ele alıyor.

‘TARİKAT’

Türkiye’nin hala çözemediği Fetö kumpaslarının iç yüzünü araştıran Sarızeybek, tarihin derinliklerine inerek küresel güç haline gelen Tarikat, onunla bağlantılı ABD ve İsrail ilişkilerinin bugüne kadar gün yüzüne çıkarmayan bağlantıları masaya seriyor ve çarpıcı sonuçlara ulaşıyor. İşte tarihe not düşülen olaylar, kişiler, yer ve tarihlerin yer aldığı Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak;

KÖPRÜDE ERLERİ NEDEN TUTTULAR
Bu noktada 15 Temmuz’da ’kim ne yaptı’ diyerek kendi başıma soruşturma yapacak değilim. Ancak 15 Temmuz’un ihanete düşmüş tepe noktasını açığa çıkarmak yerine ‘sen kaçtın ben kaçmadım, sen saklandın ben saklanmadım’ diyerek böylesine ağır bir vakanın tıpkı Cübbeli örneğinde olduğu gibi, magazinleştirilerek örtbas edilmesine de taraftar değilim. Burada ordumuzdan konuşuyoruz, devletimizden milletimizden konuşuyoruz, varlığımız ve bekamızdan konuşuyoruz, bu işin şakası bile olmaz!

KALKIŞMANIN DÜĞÜMÜ GENELKURMAY KARARGAHINDA
Hepimiz o geceyi yaşadık, gördük, ekranlardan izledik. Bilinen o ki kalkışmanın merkez noktası Genelkurmay Karargahıdır. Yurdun dört bir köşesinde askerin sokağa çıkmasına yolaçan mesajlar bu karargahtan çekilmiştir. Düğüm de oradadır. Bu mesajların yazılması emrini kim vermiş, kim yazmış, kim imzalatmış, kim harekat merkezine gidip bu mesajları çekmiş? Bana sorarsanız, bu düğümün çözülmesi için ilk önce oradan işe koyulmak gerekiyor.

BUNU NEDEN DİYORUM
Çünkü Türk Ordusuna asıl darbe Ankara ve İstanbul’da vurulmadı. Asıl darbe Anadolu’da vuruldu. Ordunun temeli olan disiplin ve emre itaat duygusu maniple edilerek darbeye dönüştürüldü. Bunu da işte karargahtan çekilen bu mesajlarla yaptılar. Ordu, kolordu, tugay ve alay komutanlarının büyük çoğunluğu böylece tasfiye edildi. Oysaki bu düğümü çözmenin kolayı var. Çıkarın askeri öğrencileri kursiyerleri ve erleri, bakın bakalım merkez Ankara ve İstanbul’da kalkışmayı yapan kaç kişi? Çıkarın bakalım Ankara’da alçaktan uçuş yapan jetleri, sağa sola bomba atan helikopterleri, kalkışmayı yapan kaç kişi? Alın bunları, getirin bakalım yan yana. Anadolu’da kalkışmanın bu iki merkeziyle hiçbir bağlantısı olmayan ancak işte bu mesajlar yüzünden darbe soruşturmasına uğrayan kaç kişi?

ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ Kİ ONLARIN SUÇU YOK MU...
Elbette ki var. Öyle ya da böyle Vali’nin onayı olmadan askerin sokağa çıkması suçtur. İl İdaresi kanunu bu konuda açık ve net. Kanuna karşı gelenler elbette yargılanacak hak ettikleri cezayı bulacak. Ancak kalkışmayı tezgahlayan Genelkurmay karargahındaki Fetö hücresinin asıl amacının darbe yapmak değil de Türk Ordusunu darbe tuzağına çekerek tasfiye etmek olduğu ortaya çıkarılabilirse eğer, iş değişir. Bu durumda bu kripto hücrenin Genelkurmay karargahında çevrilen işlerden haberi olmayan ordu, kolordu, tugay ve alay komutanlarına darbe görüntüsü altında tuzak kurulduğu ortaya çıkar ki bu da bizim araştırılmasını söylediğimiz konuların ne denli büyük bir önem taşıdığını ortaya koyar.

PEKİ YA 17/25 OPERASYONUNU YAPAN KRİPTO HÜCRELER TÜRK ORDUSUNA KUMPAS KURDUYSA…
Açık soruyorum; bu darbe değil de Türk Ordusuna Kod Ergenekon’la kurulmuş olan kumpasın devamıysa ve bu kumpas kripto casus hücreler eliyle yapılmışsa, bunu araştırmak devletin görevi değil midir? 17/25’te Usta’ya karşı darbeyi yapanlar da böylesi kripto hücreler değil miydi?

GÖLBAŞI’NDA NE OLDU
Bu kalkışmanın İkinci düğüm noktası ise Gölbaşı’nda polislerimizi şehit edenlerdir. Pilotlara emri veren kimdir? Bu emri alıp da tetiği çeken kimdir? Bunlar ortaya çıkarılmalıdır. Allah aşkına hiçbir şeyden haberi olmayan, kalkışmayı durdurabilecek bir güce de sahip olmayan Polis Özel Harekat merkezini bombalamanın anlamı neydi ki…

NEDEN YAPTILAR BUNU
Sonuç bombalandı mı, evet; 44 polisimiz şehit düştü mü, evet; peki bunu neden yaptılar, 44 polisimizi şehit etmekle neyi hedeflediler? Daha bu haber televizyonlara düşer düşmez halkın yüreğinde büyük bir öfkenin doğmasına yolaçtılar. Sokağa çıkmış olanları da askere karşı galeyana getirdiler. Bu galeyana gelenler arasından vatan hizmetini yapan ancak emirle sokağa çıkarılmış masum er ve erbaşlarımızı katledenler de çıktı. Usta bunun üzerine bir kanun yaptı. Bu katillerin yaptığı eylemi suç olmaktan çıkardı, yargılanmadılar. Peki şimdi darbeye sürüklenmiş bu askerler için karar verildi ve hepsi masum denildi, beraat ettirildi. Bunu siz de biliyorsunuz ben de biliyorum.

PEKİ ŞİMDİ KATLEDİLEN O MASUM ERLER NE OLACAK 
Aynı pencereden aynı manzara İstanbul’da köprüyü üstelik tek taraflı tutmuş olan askerlere bakıldığında da görülebiliyor; o askerlerimizi her kim oraya sürüklediyse, kalkışmanın bir sonuç vermeyeceği anlaşıldığında dahi askerlerimizi sabaha kadar orada tuttular. Geri çekmediler. Saatlerce canlı yayında seyrettirdiler ve masum erleri şehit haberleriyle galeyana getirilmiş halkımızla karşı karşıya bıraktılar. İnanın düşündükçe insanın aklı almıyor. İşleyen beyin yoksa Türk Ordusuna yine kumpas mı kuruldu, diye sormadan edemiyor.

ÇETENİN TAVANINDAKİ İHANET HÜCRELERİ NEREDE
Meclise bomba atanlar, Ankara Emniyet Müdürlüğünü helikopterden tarayanlar, bunlara ateş emri verenler tek tek incelenmelidir. Zaten Usta demedi mi bu üç katlı bir çetedir; tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet’ diye. Taban dediğiniz ne ki? Görüyoruz işte çaycı simitçi baklavacı börekçi, memur, işçi emekli diye gidiyor…Ortası dediğiniz ne ki? Görüyoruz işte milletin inançlarını paraya tahvil edenler, onlara zaten işlem yapılıyor. Burada asıl mesele en üst kat yani tavan!

Şimdi sadece sonuçlarına bakılarak 15 Temmuz için şunu demek mümkün; ‘Ordunun küresel siyasi proje ye direnişi etkisizleştirilmiş gibi görünüyor. Komuta heyeti dağıldı. Okullar hastaneler kapatıldı. Türk milletinin ordusuna olan güveni çok ağır bir darbe aldı. Kalkışma sonrası sanki önceden planlanmış gibi bir seri yapılan düzenlemelerle ‘Yeni Türkiye’ ve ’Yeni Ordu’ya doğru hızla yol alınmaya başladı. ‘Bu değişiklikler ‘önceden planlanmış gibi’ dedim, doğrudur. Eğer ki siz bir gecede askeri okulları askeri hastaneleri kapatabiliyorsanız, bunların yerini alacak yapıları da elbet düşünmüşsünüz anlamına gelir bu. Kaldı ki Arınç’ın dediği gibi bu iş ‘bir gecede olmuş bitmiş bir iş’ değil!

BU DÜĞÜM ÇÖZÜLMELİ
Bana sorarsanız her şeyi isterseniz bırakın ama bu iki düğüm çözülmeli. Türk Ordusunun sırtından hançerlenişini sineye çekemiyor bu yürek! Bu kripto hücreler açığa çıkarılsın ki bir daha asla böylesi bir ihanete Türkiye uğramasın!..

NEDEN BU KADAR ÜSTÜNE BASA BASA SÖYLÜYORUM
Bu dünyada ister sivil ister askeri darbe olsun, hepsinin bir siyasi hedefi var. Kimse ‘hadi bu gece ortaya çıkıp bir darbe yapalım’ demiyor. Mutlaka bir projenin ayağı olarak hareket ediyor. Böylesi küresel oyunlara akademik dilde komplo deniliyor. Ve böylesi komplolar bir ülkede ya mevcut siyaseti değiştirmek ya da güçlendirmek için yapılıyor.

KÜRESEL PROJENİN TÜRKİYE AYAĞI
Yani ordumuza sızdırılmış bu işbirlikçiler işin gerçeğinde Türkiye’ye karşı konumlanmış küresel siyasi bir projenin ayağı ve bu siyasi ayağın ortaya çıkarılabilmesi için mutlaka Türkiye’yi hedef almış küresel projelerin açığa çıkarılması gerekiyor. Şimdi karşımızda duran büyük resmin bir ucuna bu gözle bakılması gerekiyor. Hem halkın önemli bir kesimini içine alan bir cemaati büyütüp besleyeceksiniz.

AÇIĞA ÇIKARILMALI
Devlet eliyle güçlendirilen bu yapıyı kripto hücrelerle harekete geçirip ister Cumhurbaşkanına isterseniz de Türk Ordusunu karşı kullanacaksınız. Hem de öyle komplolar kuracaksınız ki komplocular açığa çıkmayacak ve siz de hedefinize adım adım hiçbir engelle karşılaşmadan ulaşabileceksiniz, olur mu böyle bir şey!

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ