18 izlenme 12 Ocak 2022
AK Parti'nin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen 7. Olağan Büyük Kongresi'nde yapılan tüzük değişikliğiyle MKYK'de asil üye sayısı 50'den 75'e yükseltildi. Yedek üye sayısı da 35 oldu. MKYK'de 28 isim yerini korurken, 22 isim yeni parti yönetiminde yer almadı. Kurula 47 yeni isim girdi. 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sırasında İçişleri Bakanı olan Efkan Ala yeniden AKP yönetimine getirildi.

O GECE NE OLDU
Emekli Albay Erdal Sarızeybek son kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı eserini toplumu ve gelecek nesilleri bilgilendirmek amacıyla Facebook sayfasından yayınlamaya karar verdi. Bu amaçla sarizeybekbilgi.com web adresindeki siteyi aktif hale getirdi ve ilk olarak söz konusu kitabın önsözünü yayınladı.

‘USTA ERDOĞAN’

Kitabın adında geçen ‘Usta’ son 19 yıllık Türk siyasetine yön vermiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Siyasi Tuzak’ olarak adlandırdığı olaylar ise Erdoğan’ın ’yanıldık, aldatıldık, Rabbim affetsin’ dediği Türk Ordusuna karşı kurulan Ergenekon kumpası, derken 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi olaylarını ele alıyor.

‘TARİKAT’
Türkiye’nin hala çözemediği Fetö kumpaslarının iç yüzünü araştıran Sarızeybek, tarihin derinliklerine inerek küresel güç haline gelen Tarikat, onunla bağlantılı ABD ve İsrail ilişkilerinin bugüne kadar gün yüzüne çıkarmayan bağlantıları masaya seriyor ve çarpıcı sonuçlara ulaşıyor. İşte tarihe not düşülen olaylar, kişiler, yer ve tarihlerin yer aldığı Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak;

'HEDEF KİM'
"Şimdi düşüyoruz, o geceyi düşünüyoruz…
15 Temmuz’da ‘Fetö hücrelerini kim harekete geçirdi ve ne için’ diye sorduğumuzda, hep bir ağızdan cevap veriyorlar. Fetullah Gülen harekete geçirdi diyorlar. İyi tamam da ona bu cüret ve desteği kim verdi? Cevap yok. 

17/25 ARALIK'TAN SONRA MÜCADELE BAŞLATILDIĞI HALDE NASIL OLDU DA BU CÜRETİ BULDULAR
Usta ‘bu kalkışmayı yapan Fetö’dür’ dediğine göre, iade talebi hariç ‘ABD’yi de bu kalkışmadan hiç sorumlu tutmadığına göre, kalkışmayı yapan da hep aynı Fetö olduğuna göre, ona bu desteği kim ne için verdi? Bu sorunun mutlaka bir cevabı olmalı.

Yine düşünüyoruz… 
Bu kalkışmanın hedef kimdi, diye sorduğumuzda yine hep bir ağızdan cevap veriyorlar. Hedef Usta’ydı, diyorlar. Bunu da varlık ve bekaya bağlayıp hedef Türkiye’ydi, içsavaş çıkarılacaktı diyorlar. Öte yanda hedefin Türk Ordusu olduğunu düşünenler de var. Hedef Türk Milleti ve Cumhuriyet diyenler de var.

Peki hangisi?
Türkiye’de bir iç savaş senaryosu başta ABD ve Avrupa olmak üzere kimin işine gelirdi ki.. Neden gelmez? Allah aşkına baksanıza paranın merkezlerine… Borsa’nın yüzde 80’i yabancıların elinde dönüyor. Bankalar öyle, sigorta şirketleri öyle. Çılgın proje dedikleri, dev projeler, dünyada eşi yok dedikleri tüm bu büyük işlerin içine bakınız hepsinde yabancıların parası var. Özelleştirme denilerek satılan fabrikalarımıza bir bakınız bakalım, en büyükleri kimlerin elinde?

Yani Türkiye’de içsavaş çıkmak senaryosu pek akla yatmıyor. Hedef Türkiye’yi ele geçirmekti diyenlere o zaman ‘Darbe başarılı olsaydı eğer Hükümet kim olacaktı’ diye sormak gerekiyor. Bu da zaten bizi aranılan siyasi ayağa götürüyor.

KALKIŞMANIN HEDEFİ KİMDİ
‘Efendim darbenin hedefi Usta’ydı ‘diyenler var. Peki Usta 17/25 Aralık darbesiyle devrilmiş olsaydı, AKP iktidardan düşecek miydi ki... Türkiye’de bu siyaset değişecek miydi? Yeni lider zaten hazır değil miydi: Abdullah Gül. Abdullah Gül o süreçte AKP liderliğinde seçime girmiş olsaydı, Usta’dan daha az mı oy alırdı dersiniz. Kaldı ki Usta iktidardan düşerse Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihten mi silinecekti ki… 

YOKSA HEDEF TÜRK ORDUSU MUYDU
Bu ülke Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybetti ama Türkiye yıkılmadı. Aksine kendine yeni liderler buldu ve yoluna devam etti. Yani bu olasılık da zayıf görünüyor.Şimdi aynı soruyu farklı bir biçimde soralım ve bu kalkışmadaki hedefin Türk Ordusu, Türk Milleti ve Cumhuriyeti olduğunu düşünenler için de bir cevap arayalım…

Soru şu: 15 Temmuz kalkışması kime ne fayda sağladı?
Bu kalkışmanın Türk Ordusuna bir fayda sağlamadığı kesin. Türk Milletine de bir fayda sağlamadığı kesin. Peki ya ABD ve İsrail? Elbette bu ikiliye hem de büyük fayda sağladı. Türkiye’yi hedef almış BOP gibi, Büyük İsrail gibi projeler karşısında en büyük engel olarak görülen Türk Ordusuna yakın tarihinin en ağır darbesi vuruldu üstelik kendi içinden!

Bu noktada ortaya çıkıp ‘hedef Türk Ordusu değildi’ diyenler de var ama…
Türk Ordusu kendi içine sızdırılmış kripto hücreleri eliyle sırtından hançerlenecek, ağır yara alacak daha tedavi bile edilemeden apar topar Suriye’ye gönderilecek. 15 Temmuz sonrasında da mevcut anayasal sistem içerisindeki ağırlıklı yerini kaybedecek. Devlet protokolünde Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı eski adıyla Başbakan’dan sonra gelen en itibarlı 4’ncü sırayı kaybedip Milli Savunma Bakanlığına bağlanacak. En büyük asayiş, istihbarat ve özel harekat gücü olan Jandarmayı kaybedecek, atama gücünü kaybedecek.

KALKIŞMA SONRASIEN AĞIR DEĞİŞİME UĞRAYAN TÜRK ORDUSU
Milli Güvenlik Kurulundaki ağırlıklı pozisyonunu kaybedecek. Öte yanda ta Osmanlı’dan gelen tarihi askeri okulları kapatılacak, hastaneleri kapatılacak, fabrikası satılacak, kışla arazileri satılacak, daha ne sayarsınız sayın… ve şimdi siz çıkıp ‘hedef Türk Ordusu değildi’ diyeceksiniz, hiç akla yatar mı bu? Bu noktada söyleyebileceğim tek bir söz var, o da şu; bir komploda asıl zararı gören kimse hedef odur ve dünyanın her yerinde de böyledir, hiç değişmez!

Öte yanda…
Siz siyasi iktidar olarak bu cemaati el üstünde tutacaksınız. Türkçe olimpiyatları deyip yerel yönetimler eliyle destekleyeceksiniz. ‘Hocaefendi, muhterem Hocaefendi’ diyerek cemaatinin liderini sanki İslamiyet son bulmuş yeni bir din doğmuş, sanki o da bu dinin yeni dini lideriymiş gibi masum halka örnek göstereceksiniz. 

DEVLETİ YÖNETENLER BU AĞIR SORUMLULUKTAN KURTULAMAZ
Bu Cemaate gösterdiğiniz sıra dışı ilginin bir sonucu olarak ihalelerden tutun ticarete, okullardan tutun dershanelere, esnaftan tutun devlet kadrolarına giden yolun bu Cemaatten geçtiği algısını kamuoyunda yaratacaksınız. Sizin yaptığınız tüm bu iş ve eylemlerden dolayı güç kazanan bu Cemaatin lideri orduya ve devlete komplo kuracak. Sonra siz ortaya çıkıp ‘Allah da millet de affetsin’ diyerek kendinizi sorumluluktan sıyıracaksınız ama millet yargılanacak, öyle mi?

Bu işin içinde bir iş olmalı…

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ