15 izlenme 23 Eylül 2021
Haklarında FETÖ üyeliğinden tutuklama kararı bulunan İsmail Okkalı ve Ayşe Özalp, MİT ve Emniyet'in ortak operasyonuyla Kuzey Kıbrıs'tan Türkiye’ye getirildi.

ÖRGÜT VAR AMA...
Anadolu Ajansı'nın (AA) güvenlik kaynaklarından aktardığı bilgiye göre, hakkında İzmir 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından FETÖ üyesi olma suçundan tutuklama kararı bulunan İsmail Okkalı 17 Mart'ta, hakkında Adana 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından aynı suçtan tutuklama kararı verilen Ayşe Özalp 24 Mart'ta Kuzey Kıbrıs'ta yakalanarak Türkiye'ye getirildi. İsmail Okkalı'nın, örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki mahrem yapılanmasında 'örgüte ev temin eden' kişilerden olduğu belirtildi.

SARIZEYBEK: HAKKINDA DAVA AÇILMAYAN İKİ ÖRGÜT: FETÖ VE PKK
Öte yanda emekli albay Erdal Sarızeybek, FETÖ ve PKK terör örgütünün yargılanmadığını ileri sürdü. Bugüne kadar açılmış olan davaların kişilerle ilgili olduğunu, örgüt hakkında açılmış bir çatı dava olmadığını ileri sürdü. Sarızeybek’in açıklamaları şöyle;

'ÖRGÜT DAVASI AÇILMADI, ŞAHISLAR YARGILANIYOR'
"Bugün bu ülkede ne Fetö’ye ne de PKK terör örgütüne karşı açılmış bir çatı dava yoktur. Evet, yanlış duymadınız. Doğrudur bu iki örgüte karşı açılmış bir çatı dava yoktur. "

ÖRGÜT YARGILANMIYOR KİŞİLER YARGILANIYOR
Görüyorsunuz işte asker ayrı yargılanıyor, sivil ayrı yargılanıyor. Üstelik yargılanan asker de her ilde ayrı ayrı yargılanıyor. Memleketin en akıllısı siz olsanız da bu davalar arasındaki bağlantıyı kurmanız mümkün değil! Çünkü yargılamalar kişiler üzerinden gidiyor, örgüt üzerinden gitmiyor. Her kişi işlediği iddia edilen suçtan tek başına yargılanıyor, örgüt olarak değil! Hep birlikte görüyoruz işte Boydaklar ayrı yargılanıyor, imamlar ayrı, F Tipi ayrı.

SİVİLLER AYRI,  ASKER AYRI YARGILANIYOR AMA FETÖ YARGILANMIYOR
Hepsi bir çatı altında toplanmadan ve birbirileri arasındaki bağ ortaya çıkarılmadan bu örgütün ne olduğunu çözülebilir mi? Kaldı ki bile bile bu yargılama usulü seçildiğine göre, büyük resmin belki de görülmesi istenmiyor. Ama iş Türk Ordusuna gelince böyle yapmamışlardı. Kod Ergenekon demişler, tüm asker ve sivil kişileri Silivri’ye göndermişlerdi. Tek bir çatı dava altında hepsini yargılamışlardı.
 Peki bu Fetö için, bu PKK için tıpkısının aynısı neden yapılmadı, neden hala yapılmıyor?

PKK TERÖR ÖRGÜTÜ HAKKINDA AÇILMIŞ BİR DAVA YOK, BİREYSEL SUÇLAR YARGILANIYOR
Öte yanda, PKK terör örgütü hakkında açılmış bir dava bile yok, dedim. Doğrudur. Bugüne kadar açılmış olan davaların hepsi kişilere yönelik bireysel suçlar, bireyler yargılanıyor ama örgüt tüm ayaklarıyla birlikte yargılanmıyor. Allah aşkına örgütbaşı Öcalan nasıl yargılandı? Bir tek kendisi yargılandı. Bir tek ona ceza verildi, örgüte değil! Böylece gözlerine perde çekilen toplum bir bütün halinde ne Fetö’yü görebildi ne de PKK’yı.

Bu madalyonun bir yüzü, bir de öbür yüzü var…
Nasıl ki bir zamanlar Kod Ergenekon kumpas soruşturmasını eleştirenler ‘Ergenekoncu’ denilerek takibata maruz kaldıysa, şimdi bırakın eleştirmeyi, ‘niye engellenmedi bu kalkışma, neden zamanında gereken tedbirler alınmadı’ diyerek vakayı sorgulayan düşünceler bile soruşturmaya uğrayabiliyor. Daha ötesi hep aynı medya üzerinden hedef gösterilebiliyor.

FETÖ VE PKK HAKKINDA ÖRGÜT DAVASI AÇILMAZ İSE HER ŞEY GÖSTERMELİK OLUR
Diyeceğim o ki Fetö’nün askeri kanadı denilerek açılan bu yüzlerce davalar birleştirilmeden, asker sivil ne olursa olsun hepsi tek bir örgüt çatısı altında toplanmadan, bu ülkede hiç kimse 15 Temmuz’da ne olduğunu bilemez. Bu hem bir trajedidir hem de bize silahlı ayağın Türkiye’deki siyasi ayak tarafından nasıl himaye gördüğünü ortaya çıkaran güçlü bir kanıttır.

Ama istenirse çözülür bu işler çözülür…

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ