24 izlenme 23 Eylül 2021
Emekli Albay Erdal Sarızeybek son kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı eserini toplumu ve gelecek nesilleri bilgilendirmek amacıyla Facebook sayfasından yayınlamaya karar verdi. Bu amaçla sarizeybekbilgi.com web adresindeki siteyi aktif hale getirdi ve ilk olarak söz konusu kitabın önsözünü yayınladı.

‘USTA ERDOĞAN’

Kitabın adında geçen ‘Usta’ son 19 yıllık Türk siyasetine yön vermiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Siyasi Tuzak’ olarak adlandırdığı olaylar ise Erdoğan’ın ’yanıldık, aldatıldık, Rabbim affetsin’ dediği Türk Ordusuna karşı kurulan Ergenekon kumpası, derken 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi olaylarını ele alıyor.

‘TARİKAT’
Türkiye’nin hala çözemediği Fetö kumpaslarının iç yüzünü araştıran Sarızeybek, tarihin derinliklerine inerek küresel güç haline gelen Tarikat, onunla bağlantılı ABD ve İsrail ilişkilerinin bugüne kadar gün yüzüne çıkarmayan bağlantıları masaya seriyor ve çarpıcı sonuçlara ulaşıyor. İşte tarihe not düşülen olaylar, kişiler, yer ve tarihlerin yer aldığı Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak;

BU HESAP SORULMADAN BU DEFTER KAPATILAMAZ

Ben bu ömrü boşa geçirmedim. Bir ferdi olmaktan gurur duyduğum Türk milletinin varlığı ve bekası için 30 yıl şerefle taşıdığım üniforma altında hep mücadele ettim. Sadece ben değil, bana emanet edilen evlatlarınızla, Mehmetçik’le omuz omuza gerektiğinde ölümü göze alıp yürüdük, hiç geri adım atmadık. Bugün gelinen noktada görüyorum ki biz Türk Ordusu kendi seçtiğimiz yöneticilerin eliyle sırtımızdan hançerlenmiş, tuzağa çekilmişiz. Dağlıca’yla başlayıp kod Ergenekon kumpasıyla bize vurulan alçak darbeler yüreğimizde derin yaralar açmış. Şimdi bunun tedavi edilmesi gerekiyor. Bu yürek ancak bağrından çıktığı Türk Milletinin şefkati, sevgisi ve sahiplenmesiyle iyileşebilir.

TÜRK ORDUSU VE CUMHURİYET YARALARINI TEDAVİ ETMELİ
Sadece ordumuz değil Cumhuriyet de şimdi yardım bekliyor. Cumhuriyetin hem üniter yapısı hem de Türk ulus devlet kimliğinin tehdit altında olduğunu görüyorum. Bu tehdidin ancak biz Türk milletinin birlik ve beraberliğini koruması ve güçlendirilmesiyle sonuçsuz bırakılabileceğini düşünüyorum.

BU HESAP SORULMADAN HUZUR VE GÜVENİN GELİŞİ ZOR
Ben bu hesap sorulmadan bu defterin kapatılabileceğine inanmıyorum. Öyle olursa eğer biz Türk milletinin huzur bulabileceğine de inanmıyorum. İnancım odur ki şimdi karanlık gibi görülen olaylar aydınlığa çıktığında ve Türk adaleti harekete geçerek Yüce Divan kurulduğunda ancak toplum aradığı huzuru bulabilecektir.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ