4 izlenme 23 Eylül 2021
Emekli Albay Erdal Sarızeybek son kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı eserini toplumu ve gelecek nesilleri bilgilendirmek amacıyla Facebook sayfasından yayınlamaya karar verdi. Bu amaçla sarizeybekbilgi.com web adresindeki siteyi aktif hale getirdi ve ilk olarak söz konusu kitabın önsözünü yayınladı.

‘USTA ERDOĞAN’

Kitabın adında geçen ‘Usta’ son 19 yıllık Türk siyasetine yön vermiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Siyasi Tuzak’ olarak adlandırdığı olaylar ise Erdoğan’ın ’yanıldık, aldatıldık, Rabbim affetsin’ dediği Türk Ordusuna karşı kurulan Ergenekon kumpası, derken 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi olaylarını ele alıyor.

‘TARİKAT’
Türkiye’nin hala çözemediği Fetö kumpaslarının iç yüzünü araştıran Sarızeybek, tarihin derinliklerine inerek küresel güç haline gelen Tarikat, onunla bağlantılı ABD ve İsrail ilişkilerinin bugüne kadar gün yüzüne çıkarmayan bağlantıları masaya seriyor ve çarpıcı sonuçlara ulaşıyor. İşte tarihe not düşülen olaylar, kişiler, yer ve tarihlerin yer aldığı Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak;

'ERDOĞAN NİYE GİTTİ'
Erdoğan dönemin Genel Kurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile birlikte Şemdinli’ye gitti,  peki niye gitti?
Gittikleri yer Tekeli’ydi, üçlü sınıra yakın bir köy. Üçlü sınır dediğimiz TürkiyeIrakİran sınırlarının en güneydoğuda birleştiği noktadır. Arazinin en hassas noktasıdır çünkü hemen güneyinde bugün Türk Ordusunun harekat yaptığı Hakurk yer alır. Üçlü sınıra varmadan biraz güneyde ise Tekeli köyü vardır ve burada bizim bir taburumuz konuşludur. Aslında Tekeli, kuşbakışıyla Bağlar köyünün de doğusunda yer alır.

ERDOĞAN HER ŞEYİ ORADA GÖRDÜ
İşte bu taburumuz, 20 Haziran 2010’da, Hakurk’tan gelen teröristlerin saldırısına uğradı, 11 askerimiz şehit düştü, 16 askerimiz de yaralandı. Ertesi gün Erdoğan Şemdinli’ye gitti, dönemin Genel Kurmay Başkanı Başbuğ ile beraber, askerlerimize geçmiş olsun demek için. Mutlaka hatırlarsınız, bu konuda medya epey haber yaptı, yaptı ama şehitlerimizi unuttu, işi ‘Erdoğan mevzide çömeldi mi çömelmedi mi’ tartışmasına döktü, bu da günlerce sürdü. İşte o tartışmaya kaynak olan yer burasıydı ama işin gerçeği farklıydı:

ERDOĞAN YERLERİNİ DE GÖRDÜ
Medyaya düşen resimde bir mevzi görülüyordu, mevzide İlker Paşa eliyle teröristlerin yerini işaret ediyor ve Erdoğan da çömelmiş bu teröristleri görmeye çalışıyordu. Resim buydu ancak tartışılan konu yanlıştı. Mesele başbakan ve genelkurmay başkanı ‘eğilmiş eğilmemiş meselesi değil, ‘niye eğilmiş’ meselesiydi. Niye eğilmişlerdi? Çünkü karşılarında terörist vardı. Ayakta dursalar belki vurulacaklardı. Bu bize neyi anlatır? Başbakan’ın bulunduğu mevziden bakıp teröristleri bizzat gördüğünü anlatır.

ERDOĞAN MÜDAHALE İZNİ VERMEDİ
Peki normal bir ülkede tehdidi bu kadar yakın gören bir Başbakan ne yapar?
Hemen Meclis’i toplayıp sınır ötesi harekat yetkisi alır ve döner Genelkurmay başkanına, 'Al şu tezkereyi hemen harekat yap ve bu teröristleri yok et' der. Ama Usta bunu demedi. Olaydan sonra Antalya'ya gitti tıpkı Özal’ın 15 Ağustos Şemdinli baskını sonrası gittiği gibi. Tatil yaptı ve uyudu tıpkı Özal gibi.

Ama bizim evlatlarımız Şemdinli'de uyuyamadı çünkü karşısında teröristler vardı. Bir gün gelecek yine vuracak diye düşünüyorlardı, nasıl uyusunlar ki!..

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ