23 izlenme 12 Ocak 2022
Emekli Albay Erdal Sarızeybek son kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı eserini toplumu ve gelecek nesilleri bilgilendirmek amacıyla Facebook sayfasından yayınlamaya karar verdi. Bu amaçla sarizeybekbilgi.com web adresindeki siteyi aktif hale getirdi ve ilk olarak söz konusu kitabın önsözünü yayınladı.

‘USTA ERDOĞAN’
Kitabın adında geçen ‘Usta’ son 19 yıllık Türk siyasetine yön vermiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Siyasi Tuzak’ olarak adlandırdığı olaylar ise Erdoğan’ın ’yanıldık, aldatıldık, Rabbim affetsin’ dediği Türk Ordusuna karşı kurulan Ergenekon kumpası, derken 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi olaylarını ele alıyor.

‘TARİKAT’
Türkiye’nin hala çözemediği Fetö kumpaslarının iç yüzünü araştıran Sarızeybek, tarihin derinliklerine inerek küresel güç haline gelen Tarikat, onunla bağlantılı ABD ve İsrail ilişkilerinin bugüne kadar gün yüzüne çıkarmayan bağlantıları masaya seriyor ve çarpıcı sonuçlara ulaşıyor. İşte tarihe not düşülen olaylar, kişiler, yer ve tarihlerin yer aldığı Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak;

'ANADOLU İLE ASYA’
Türkiye’yi hedef almış proje neydi hatırlayalım;Türkiye’nin hem insan hem de ekonomik kaynaklarının yönetimini ele geçirmek. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da özerk yönetimler yoluyla Asya ile bağını kesmek. Bu yönetimleri Barzani ve şimdi de Suriye’deki PKK özerk yönetimleriyle birleştirip gelecekteki Büyük Kürdistan’ı kurmak yoluyla İsrail’in tam güvenliğini sağlamak. Türkiye’yi böylece ele geçirip parçalamak.
 Tabii buradaki Kürdistan mı olur Ermenistan mı olur, o da ayrı mesele, Taşnak Hoybun çetesini hatırlayınız… Cumhuriyet elden giderse Türkiye Bizans mı olur o da ayrı mesele.Hatırlayınız ekümenik olduğunu ilan eden Fener Rum Patrikhanesini…

Peki şimdi bu projede nihai hedefe ulaşılabilmek için anayasa üzerinde ne gibi oyunlar oynanabilir, bu Fetö ne yapabilir?
Eğer ki siz mevcut anayasayı değiştirip yerel yönetimlerine özerklik hatta eyalet kurulabilmesine giden yolu açarsanız, bir de buna herkese ana dilde eğitimi ekleyip resmi dil Türkçe’yi de kaldırırsanız her şey kendiliğinden olur. Olur ama bununla da sınırlı kalmaz.

 Çünkü Anayasada yer alan ‘Türk ulus devlet kimliği’ meselesi var. Eğer ki siz bu Cumhuriyeti anayasa üzerinde oynayarak yıkabilmeyi düşünüyorsanız, devletin milli kimliğini de değiştirmeniz gerekiyor. Öyle ya daha anayasanın başlangıç kısmında Türk, Türk Milleti, Atatürk var iken yani temeli Türk olan bu Cumhuriyeti nasıl yıkabilirsiniz ki?..

USTA NEDEN ETNİK KİMLİKLERE VURGU YAPIYOR
Bu durumda ‘Yeni Türkiye’ deyip işe başlamanız ve kurduğunuz her cümlede ‘Arap Çerkez, Kürt Türk, Ermeni Rum…’ diyerek Türk ulus devlet kimliğini örtüleyip bu milli kimliği bir etnik kökene indirgemeniz, halkı da buna alıştırmanız gerekir. Türkiye işte şimdi bu süreci yaşıyor.

Bu ne demek?
Cumhuriyetin temel niteliklerini anayasa üzerinde oynayarak ortadan kaldırabilirseniz, baştan beri peşinde koştuğunuz nihai hedefinize ulaşabilirsiniz anlamındadır bu. İlk hedef Türk Ordusuydu. Nihai hedef ise Cumhuriyet. Şu anda Türk Ordusunu kod Ergenekon kumpas soruşturmasıyla örselediklerini ve 15 Temmuz’la da etkisizleştirdiklerini yani birinci hedeflerine ulaştıklarını düşünüyorlar.

MEGRİ MEGRİ GÖLGESİNDE USTA VE TÜRK ORDUSU
Düşünsenize 74 askerimizi şehit eden Osman Öcalan TRT’ye çıkarılıyor, Genelkurmay’dan hiç ses çıkmıyor. Yani şimdi Genelkurmay şehit düşmüş askerinin hakkını bile arayamıyor, koruyamıyor, harekete geçemiyor. Dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Usta ile hudut karakoluna gidiyor. Tatlıses karakolda şov yapıyor. Şarkılarla türkülerle Türk Ordusunun Suriye’deki gizli olması gereken harekat hedeflerini açıklıyor, Menbiç diyor, Fırat’ın doğusu diyor.

HUDUTTA TATLISES ŞOV
Bu Tatlıses, Usta Diyarbakır’da Barzani’yi kucaklarken ‘Megri Megri’ çığlıkları atan Tatlıses’tir ve şimdi Akar da ona eşlik etmektedir. Ben 30 yıl şerefle bu üniformayı taşıdım, şeref, onur, sadakat adına ölümü çok göze aldım. Hiç pişman olmadım, şimdi gitsem yine aynısını yaparım. Ancak hayatımda ordumuzun başı adına böylesi bir utanca hiç tanık olmamıştım ama o gün yandım. Tatlıses’i bizim namus bildiğimiz, uğruna can verdiğimiz hudut karakolunda elinde tef, zil çalıp oynarken, Hulusi Akar’ı da ona eşlik ederken görünce yandım. Bu yangın hala yüreğimde. Neyse… Türk Ordusu bizimdir, bunu yapanlar utansın diyelim, acımızı yine yüreğimize gömelim ve geçelim…

TÜRK KÜRT DEĞİL, ERMENİ VAR RUM VAR ARAP VAR

Diyelim ki birinci hedefe ulaştılar. Nihai hedef Cumhuriyet. Şimdi Türkiye neyle karşılaşacak? Bunun cevabını Usta’nın yeni yol haritasında aramalıyız. Usta hep sayıyor, benim bildiğim yıllardır sayıyor ve sayıma ‘Kürt, Türk, Arap, Laz, Gürcü, Çerkes, Boşnak..’ diye başlıyor ama bunun bir de devamı var. Türk Milleti çatısı altında toplanmış olan ‘Arap var, Ermeni var Rum var’ ve bu böyle gidiyor…

KİMİN BAYRAĞI DALGALANIYOR, O ÖNEMLİ
Gitmesi de doğal çünkü burası demiştim size Anadolu. Medeniyetler coğrafyası, dinler coğrafyası. Yeryüzüne gelmiş insan uygarlıklarından dünya tarihine damga vurmuş olanlarının belki de hepsi bu coğrafyada yaşamış; Hititler, Sümerler, Akadlar, Urartu, Medler, Persler, Babil, Lidya, Frigya, Asur, Kommagene, Romalılar, Bizans ve biz Türkler…. Bu coğrafyada herkes yaşadı hala yaşıyor. Hatta Usta’nın saymadıkları da yaşıyor mesela Bizans’ın çocukları yani Ermeniler ve Rumlar.

ANADOLU GÜÇSÜZÜ SEVMEZ, ÇEKER GİDER
Dünyanın merkezi olan ve tarih boyu sıkça el değiştiren bu Anadolu’nun sırrı gökyüzünde. Bakın gökyüzüne semada kimin bayrağı dalgalanıyorsa hakim güç o oluyor. Ve bu Anadolu binlerce yıllık yazılı tarihinden aldığı güçle şekillenen tabiatı gereği zayıf olanları sevmiyor. Anında terk ediyor tıpkı vefasız bir sevgili gibi. İşin gerçeği Anadolu’nun bu vefasızlığı altında sahip olduğu işte bu gücü yatıyor. Öyle ya kimler gelmiş kimler geçmiş o hala yerinde. Dolayısıyla kim güçlüyse ona aşık oluyor. Şu anda en büyük aşkı Türk!.. Anadolu Türk’ün aşığı çünkü bakınız gökyüzüne Türk’ün bayrağı ‘hala’ dalgalanıyor.

‘Hala dalgalanıyor’ ifadesini özellikle vurguladım çünkü henüz kaybedilmiş bir şey olmasa da gücünüzü kaybettiğiniz anda Anadolu’yu bulamazsınız. Çeker gider, elden de gider…

Peki yarın ne olacak?..

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ