17 izlenme 12 Ocak 2022
Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş, Halk TV'de Hulki Cevizoğu'nun sunduğu Ceviz Kabuğu programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.Kozmik Oda'ya girilmesini hatırlatan Karakuş, devletin yabancı istihbarat servislerine ve terör örgütlerine yerleştirdiği görevlilerin ifşa edildiğini ifade etti.

848 VATAN EVLADI KATLEDİLDİ
Emekli Korgeneral, bu ifşalar sonucu yaklaşık 848 gizli görevdeki vatan evladının katledildiğini ifade etti. Karakuş, canlı yayında "Kozmik Oda’ya girildikten sonra devletimizin yurtdışındaki yabancı istihbarat servisleri ile terör örgütlerine yerleştirdiği (sızdırdığı) 848 yurtsever görevlimizin tamamına yakını şehit edildi…" ifadelerini kullandı. Korgeneral Karakuş bu bilgiyi daha önce 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un daha önce bunu dile getirdiğini de ifade etti.

ERDOĞAN TALİMAT VERMİŞ
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın, AA eski Genel Müdürü gazeteci Kemal Öztürk'e verdiği röportajın üçüncü bölümü yayınlanmış ve Bülent Arınç, Kozmik Oda'nın dönemin Başbakanı Erdoğan'ın isteğiyle açıldığını söylemişti. Arınç’ın itiraf niteliğindeki açıklaması şöyle;

TALİMAT ERDOĞAN’DAN’
Kemal Öztürk’ün ''Kozmik Oda'yı siz mi açtırdınız'' sorusuna Arınç; ''hayır, bu külliyen yalandır ve katmerli bir iftiradır'' yanıtını verdi. Arınç şöyle devam etti; O olaydan sonra benim dışımda bir tartışma yaşanmış. Sayın Başbuğ önce olmaz demiş. Sonra Başbakanımızla konuşmuş. O da açarsanız iyi olur, bu kadar kuşku ortadan kalkar deyince Başbuğ arama talimatı vermiş."

17 HANELİ ŞİFRELERLE AÇILABİLİYOR
Çok sınırlı sayıda personelin girmek için yetkili olduğu, kapısı yüz ve parmak izi tanıyan ve 17 haneli şifrelerle açılabilen kozmik odalara 2009 yılında girilmiş ve günlerce aramalar yapılmıştı. Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlayan ve devlet sırrı niteliğindeki belgelerin bulunduğu Genelkurmay Başkanlığı Seferberlik Bölge Başkanlığında günlerce süren aramaların aslında FETÖ kumpası olduğu çok sonra ortaya çıkmıştı. FETÖ’nün kumpası ortaya çıktıktan sonra Kozmik Oda'yı kimin açtırdığı hep merak edildi.

SARIZEYBEK ‘ULUSAL GÜVELİN STRATEJİMİZ AÇIĞA ÇIKARILDI’
Emekli albay Erdal Sarızeybek konuyu ulusal güvenlik stratejileri açısından değerlendirdi. Sarızeybek’in açıklaması şöyle;

‘İLK HEDEFLERİ TÜRK ORDUSU’
“Atatürk Sevr bu işgal projesini birlikte yaşadığımız bu vatan topraklarında, Türk milletine karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ‘Büyük Suikast’ olarak görmüş ve gelecek nesillerin hafızalarında yer etmesi için Nutuk’ta şöyle kayda geçmişti; ‘Saygıdeğer efendiler, bu antlaşma( Lozan), Türk Milleti’ne karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış Büyük Suikast’ın sonuçsuz kaldığını bildirir bir belgedir.' 

‘ÖNCE ORDU SONRA CUMHURİYET’
“Bu cümlede yer alan Lozan’dan en başta işgale karşı direnişi örgütleyerek büyük zaferi kazanan Türk Ordusu ve bu zaferi taçlandıran Türkiye Cumhuriyeti’ni anlıyoruz. Bu bize aynı zamanda Türkiye yeniden büyük suikastla karşı karşıya gelirse eğer, ilk hedefin ordu ve ardından Cumhuriyet olacağını gösteriyor. Yani eğer ki siz, Türk milletinin karşısına yeniden ‘Büyük Suikast’la çıkıp bu tarihi yeniden yapmayı düşünüyorsanız, önce size karşı zafer kazanmış Türk Ordusunu, ardından da bu ordunun yılmaz bekçisi olduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef almanız gerekiyor.”

‘KOD ERGENEKON KUMPASI DÖNÜM NOKTASI’
Böylece Türk Ordusu etkisizleştirilebilirse eğer doğal olarak Cumhuriyet savunmasız kalabilir ve Cumhuriyeti yıkmak kolaylaşabilir diye düşünebilirsiniz. Bu benim keşfettiğim bir gerçek değil, yakın Türk tarihi böyle söylüyor. Ordumuza karşı kurulmuş Kod Ergenekon kumpası açığa çıktığında İlker Başbuğ Paşa da Fetö’nün hedefi Türk Ordusu ve Türkiye Cumhuriyeti dememiş miydi? Demişti ve haklıydı. “

‘ULUSAL GÜVENLİK STRATEJİSİ AÇIĞA ÇIKARILDI’
“Diyeceksiniz ki şimdi ‘olur mu canım, ordu yoksa millet var.’ Doğru millet var ama iş tıpkı milli mücadelede olduğu gibi topyekün vatan savunmasına gelirse eğer, milleti işgale karşı teşkilatlandıracak ve konumlandıracak olan gücün Türk Ordusunu olduğunu unutmayınız. Kaldı ki Arınç’ın temelsiz iddiaları üzerinden Kozmik Oda’nın nasıl aranmış olduğunu da hatırlayınız. Ne vardı bu odada? 
İşgale karşı halkın direniş örgütlenmesi ve yapılanması vardı. ‘Efendim ne olur ki, yeniden yapılabilir’ de diyebilirsiniz ama iş şöyle değil! Ana fikrimizi öğrendiler ana fikrimizi, seferberlikte Türk Ordusunun hangi bölgelerde hangi özelliklere sahip kişi ve kurumlar üzerinden nasıl teşkilatlanmış olduğunu öğrendiler. Elbette bu plan yeniden yapılacak ama bu kez işimiz daha zor olacak.”

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ