7 izlenme 23 Eylül 2021
Emekli Albay Erdal Sarızeybek son kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı eserini toplumu ve gelecek nesilleri bilgilendirmek amacıyla Facebook sayfasından yayınlamaya karar verdi. Bu amaçla sarizeybekbilgi.com web adresindeki siteyi aktif hale getirdi ve ilk olarak söz konusu kitabın önsözünü yayınladı.

‘USTA ERDOĞAN’
Kitabın adında geçen ‘Usta’ son 19 yıllık Türk siyasetine yön vermiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Siyasi Tuzak’ olarak adlandırdığı olaylar ise Erdoğan’ın ’yanıldık, aldatıldık, Rabbim affetsin’ dediği Türk Ordusuna karşı kurulan Ergenekon kumpası, derken 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi olaylarını ele alıyor.

‘TARİKAT’
Türkiye’nin hala çözemediği Fetö kumpaslarının iç yüzünü araştıran Sarızeybek, tarihin derinliklerine inerek küresel güç haline gelen Tarikat, onunla bağlantılı ABD ve İsrail ilişkilerinin bugüne kadar gün yüzüne çıkarmayan bağlantıları masaya seriyor ve çarpıcı sonuçlara ulaşıyor. İşte tarihe not düşülen olaylar, kişiler, yer ve tarihlerin yer aldığı Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak;

"Yıl 1992"

Şemdinli’de Hudut Tabur Komutanıyım, Fransa’da yüksek seviyeli güvenlik okulunu bitirmiş, geri dönüşümde Şemdinli’ye tayinim çıkmış. Temmuz ayında göreve başladım, bir ay oldu olmadı, Alan hudut bölüğüne ağır bir saldırı yapıldı. Ağır bir çatışma 19 şehit, teröristler yerde bıraktıkları ölülerini bile alamadan kaçtılar ama ne yapayım, 19 şehit!..

AKTÜTÜN; 22 ŞEHİT
Daha yeni gelmişim. Bölgeyi tanımıyorum, hududu daha görememişim, personelimi bile tanımaya daha fırsat bulamamışım, çabalıyorum… derken Aktütün karakoluna saldırdılar, Alan’dan yedi gün sonra. Takviye filan demeden üç askerle koşa koşa gittik, doğrudan çatışmaya girdik. Bu teröristler Barzani bölgesinden geldiler tıpkı Alan’daki gibi ölülerini bırakıp Barzani bölgesine geri kaçtılar ama 22 evladım daha yanımda şehit düştü.

KOD ADI FERHAT, TERÖRİST OSMAN ÖCALAN
Biz daha ‘Ne oluyor neler oluyor‘ bile diyemeden, 15 gün sonra Derecik karakolumuza saldırdılar. Bu kez kod adı Ferhat olan İmralı’daki mahkumun kardeşi Osman Öcalan da başlarında. Siz bu ismi tanıyorsunuz hani şu İstanbul seçimi öncesinde apar topar TRT ekranlarına çıkarılıp canlı yayında konuşturulan terörist.

 İşte bizim karakollarımıza saldıran oydu. Kod adı Ferhat’tı. Neleri var neleri yoksa hepsini toplayıp geldiler aynı anda Derecik komando bölüğüne, Yeşilova hudut bölüğüne ve Umurlu hudut bölüğüne saldırdılar. Sonuçta kendi kitaplarına yazdıkları ifadeyle ‘kaldırmayacakları kadar ağır bir kayıp’ verdiler ve yine Usta’nın Diyarbakır’da kucakladığı Barzani’nin bölgesine Hakurk’a kaçtılar ama…. Biz bu çatışmada 33 şehit verdik, tam 33 şehit!.. Şu an düşündükçe bile bir öfke ve acı yüreğimi kaplıyor.

ŞEHİTLERİMİZİN KATİLİ ELİ KOLU SERBEST EKRANLARDA
Sonra ip koptu bizde, sınır mınır kalmadı hepsi aşıldı. 16 kişilik timler kuruldu, bugün bir tugayla harekat yapılan Irak kuzeyine biz kendi timlerimizle gece gündüz nokta operasyonları yapar olduk. Ve bir daha saldırıya uğramadık, bir daha pusuya düşmedik. Ama şimdi bu yaşadıklarıma bakıyorum, sonra dönüp ekranlara bakıyorum, 74 askerimizi şehit eden katil Osman Öcalan’ı görüyorum. Eli kolu serbest ortalıkta dolaşıyor, arayanı yok, hakkında açılmış bir dava yok.

ÖCALAN HAKKINDA KIRMIZI BÜLTEN VAR MI, AÇIKLAYIN
Şimdi Usta çıkıyor ‘aranıyormuş ama bilmiyordum’ diyor. Böyle demiş olsa da bu söylediği kırmızı bülten işi hala şüpheli, içeriğini bilen kimse yok. Gerçekten var mı yok mu, onu da bilen yok ve bu katil hala serbest. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet ettim. Temmuz ayında CİMER’ e ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına hatta gece gündüz terörle mücadele ettiği için doğru dürüst uyuyamadığını söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bile şikayet ettim. Bunlar yazılı şikayetler, resmi başvurular. ‘Ben canlı tanığım’ diyerek tam on yıldır da ekranlardan köşemden haykırıyorum ama sanırsınız nüfustan kaydımı silmişler, kimseden ses çıkmıyor.

İLKER BAŞBUĞ’A SORUŞTURMA VAR OSMAN ÖCALAN’a YOK
Dönemin genelkurmay başkanı İlker Paşa hakkında ‘terör örgütü lideri’ diye soruşturma yapıp tutuklamayı bilenler şimdi bu katili yargılamayı neden bilmiyor? Hadi o kumpastı deyip o dönemi geçelim, ben size bugünden bahsediyorum bugünden, bugün hala bu katil hakkında bir soruşturma yok, niye?

 Niye ey devlet niye?.. 
Gerçekten yüreğim yanıyor, pusuya düşürülmüş gibi hissediyorum ve bu hisse kapılınca da kendime kızıyorum. İşte bu yüzen insan aklı ister istemez yerinden oynuyor. ‘Yoksa bu milletin aklıyla alay mı ediliyor’ diyerek ayağa kalkıyor. Kendi için çelişen bu devlet yönetimi karşısında bu akıl, ‘yok arkadaş yok, bu işin içinde bir iş var’ diyerek sonunda yumruğunu masaya vuruyor.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ