8 izlenme 23 Eylül 2021
PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın 23 Haziran'a ilişkin çağrıda bulunmasının Anadolu Ajansı tarafından servis edilmesinin ardından bir skandal da TRT'de yaşandı. TRT Kürtçe kanalı ,Şeminli’de ’74 askerimizin katili’ ve 90’lı yıllarda yapılan karakol baskınlarını yapan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ı ekrana çıkardı. Osman Öcalan’ın gizli tanıklığı ile yüzlerce Türk Subayı haksız yere suçlanmış, Osman Öcalan mahkemelerde gizli tanık olarak ifadeler vermişti.

DAHA ÖNCE AKİT TV DE BU KATİL İLE ÖZEL RÖPORTAJ YAPMIŞTI
Temmuz 2018'de Akit’in haberi şöyle; "Akit TV'de Sabri Balaman'ın sunduğu Gündem Özel programının konuğu APO'nun kardeşi Osman Öcalan'dı."

ERDOĞAN'IN GÖREMEDİĞİ SİYASİ TUZAK
Emekli Albay Erdal Sarızeybek son kitabı ‘Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak’ adlı eserini toplumu ve gelecek nesilleri bilgilendirmek amacıyla Facebook sayfasından yayınlamaya karar verdi. Bu amaçla sarizeybekbilgi.com web adresindeki siteyi aktif hale getirdi ve ilk olarak söz konusu kitabın önsözünü yayınladı.

‘USTA ERDOĞAN’

Kitabın adında geçen ‘Usta’ son 19 yıllık Türk siyasetine yön vermiş olan Adalet ve Kalkınma Partisi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Siyasi Tuzak’ olarak adlandırdığı olaylar ise Erdoğan’ın ’yanıldık, aldatıldık, Rabbim affetsin’ dediği Türk Ordusuna karşı kurulan Ergenekon kumpası, derken 17/25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi olaylarını ele alıyor.

‘TARİKAT’
Türkiye’nin hala çözemediği Fetö kumpaslarının iç yüzünü araştıran Sarızeybek, tarihin derinliklerine inerek küresel güç haline gelen Tarikat, onunla bağlantılı ABD ve İsrail ilişkilerinin bugüne kadar gün yüzüne çıkarmayan bağlantıları masaya seriyor ve çarpıcı sonuçlara ulaşıyor. İşte tarihe not düşülen olaylar, kişiler, yer ve tarihlerin yer aldığı Usta’nın Göremediği Siyasi Tuzak;

BU BÖYLE NEREYE GİDER
İş artık anayasayı değiştirmeye gider… Eğer ki siz mevcut anayasayı değiştirip yerel yönetimlerine özerklik hatta eyalet kurulabilmesine giden yolu açarsanız, bir de buna herkese ana dilde eğitimi ekleyip resmi dil Türkçe’yi de kaldırırsanız her şey kendiliğinden olur. Olur ama bununla da sınırlı kalmaz. Çünkü Anayasada yer alan ‘Türk ulus devlet kimliği’ meselesi var. Eğer ki siz bu Cumhuriyeti anayasa üzerinde oynayarak yıkabilmeyi düşünüyorsanız, devletin milli kimliğini de değiştirmeniz gerekiyor. Öyle ya daha anayasanın başlangıç kısmında Türk, Türk Milleti, Atatürk var iken yani temeli Türk olan bu Cumhuriyeti nasıl yıkabilirsiniz ki?..

MEVCUT ANAYASANIN TEMELİ TÜRK MİLLETİ
Bu durumda ‘Yeni Türkiye’ deyip işe başlamanız ve kurduğunuz her cümlede ‘Arap Çerkez, Kürt Türk, Ermeni Rum…’ diyerek Türk ulus devlet kimliğini örtüleyip bu milli kimliği bir etnik kökene indirgemeniz, halkı da buna alıştırmanız gerekir. Türkiye işte şimdi bu süreci yaşıyor.

Bu ne demek? 
Cumhuriyetin temel niteliklerini anayasa üzerinde oynayarak ortadan kaldırabilirseniz, baştan beri peşinde koştuğunuz nihai hedefinize ulaşabilirsiniz anlamındadır bu. İlk hedef Türk Ordusuydu. Nihai hedef ise Cumhuriyet. Şu anda Türk Ordusunu kod Ergenekon kumpas soruşturmasıyla örselediklerini ve 15 Temmuz’la da etkisizleştirdiklerini yani birinci hedeflerine ulaştıklarını düşünüyorlar.

MEGRİ MEGRİYE SES YOK
Düşünsenize 74 askerimizi şehit eden Osman Öcalan TRT’ye çıkarılıyor, Genelkurmay’dan hiç ses çıkmıyor. Yani şimdi Genelkurmay şehit düşmüş askerinin hakkını bile arayamıyor, koruyamıyor, harekete geçemiyor. Dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Usta ile hudut karakoluna gidiyor. Tatlıses karakolda şov yapıyor. Şarkılarla türkülerle Türk Ordusunun Suriye’deki gizli olması gereken harekat hedeflerini açıklıyor, Menbiç diyor, Fırat’ın doğusu diyor.

TATLISES ŞOV VE AKAR
Bu Tatlıses, Usta Diyarbakır’da Barzani’yi kucaklarken ‘Megri Megri’ çığlıkları atan Tatlıses’tir ve şimdi Akar da ona eşlik etmektedir. Ben 30 yıl şerefle bu üniformayı taşıdım, şeref, onur, sadakat adına ölümü çok göze aldım. Hiç pişman olmadım, şimdi gitsem yine aynısını yaparım. Ancak hayatımda ordumuzun başı adına böylesi bir utanca hiç tanık olmamıştım ama o gün yandım. Tatlıses’i bizim namus bildiğimiz, uğruna can verdiğimiz hudut karakolunda elinde tef, zil çalıp oynarken, Hulusi Akar’ı da ona eşlik ederken görünce yandım. Bu yangın hala yüreğimde..
Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ